Kaikki kirjoittajan Pirjo Lappalainen artikkelit

RiUS-uimarit starttaavat kohti mitalikorokkeita NSM- ja SM-kisoissa

Nyt peukut kohti Vaasaa ja uimareillemme nopeita startteja!

Vaasan Uimaseura  isännöin lyhyen radan eli 25  altaan uinnin Suomen Mestaruuskilpailut 15.-18.11.2018.

Altaaseen hyppää kuusi RiUS-uimaria: Mikaela Kulmala, Niko Mäkelä, Aida Pasma, Eveliina Pihkamäki, Jasper Pullinen ja Elias Saarinen yhteensä 25 startin verran.2018-11-14 www ja FB

Päävalmentaja Aleksi Rajansuo toteaa, että RiUS-uimareilla on tavoitteena mahdollisimman monta omaa ennätystä ja finaalipaikkaa. Mitalit ovat ihan otettavissa, jos kaikki menee nappiin, sillä treenit ovat menneet suunnitellusti joten hyvällä fiiliksellä lähdetään kisaamaan, hän jatkaa.

Aamujaksoilla alkaen klo 9.30 uidaan aikuisten alkuerät ja nuoret suoraan finaalina.

Illan finaalit voi seurata suorana Yle Areenasta. Torstaina, perjantaina ja lauantaina uinnit alkavat klo 18.00 ja sunnuntaina klo 17.00.

 

Riihimäen Uimaseuran sääntömääräinen kokous

sydän rius mpx omasp htrea.. (2)Riihimäen Uimaseura ry:n jäsenet kutsutaan yhdistyksen
sääntömääräiseen kokoukseen.
Aika: Torstai 29.11.2018 klo 19.00
Paikka: Feeniks Cafe, Hämeenkatu 4, 11100 Riihimäki

2018 RiUS Vuosikokouksen esityslista

Pyydämme ystävällisesti ilmoittamaan osallistumisen kokoukseen perjantaihin 23.11.2018 mennessä tarjoilun järjestämisen vuoksi.
Ilmoittaudu mukaan kokoukseen www.ilmari.fi/rius/

Vuosikokoukseen voi osallistua jokainen seuran jäsen. Liity tästä mukaan erinomaiseen seuraan  www.ilmari.fi/rius/

 

IKM-finaaleihin lähtee 8 RiUS-uimaria!

Lyhyen (25 m) radan Ikäkausimestaruudet T12-T15 ja P13-P16 sarjoissa ratkotaan Lappeenrannassa 30.11.-2.12.2018.

Kisaan on lähdössä kahdeksan RiUS-uimaria ja he starttaavat yhteensä 21 kertaa, joista kuuman erän startteja on kahdeksan.
RiUS-finalistit: Annukka Pihkamäki seitsemän starttia, Aida Pasma viisi starttia, Perttu Järvinen kolme starttia, Elias Saarinen kaksi starttia, Saana Perkkiö , Maija Hinkkala, Tino Lukkaroinen ja Enni Silvennoinen starttaavat kukin yhden startin.
2018-11-06 www ja FB (4)

Kaikkinensa ikäluokkien T12-T15 ja P13-P16 Ikäkausimestaruuskilpailuin alkukilpailut menivät oikein positiivisen tekemisen vireessä, sillä osallistuneet 17 uimaria tekivät 70 omaa ennätystä uiduissa 100 startissa!

Tästä on hyvä jatkaa tekemistä kohti seuraavia koitoksia niin nyt finaalissa starttaavien uimareiden kuin jo katseet ensi kevään IKM-kisoihin suunnanneilla uimareilla.

Tulospalvelu Johanna Mäkelä
Finaaliin uineet sij.
Nimi Synt. Lajin nimi Aika vk
Pihkamäki Annukka 2004 T14 200m PU 2:30.27 3 Finaali
Pihkamäki Annukka 2004 T14 100m PU 1:06.60* 5 Finaali
Pihkamäki Annukka 2004 T14 200m SKU 2:29.41* 7 Finaali
Pihkamäki Annukka 2004 T14 400m VU 4:38.11* 7 Finaali
Pihkamäki Annukka 2004 T14 800m VU 9:31.51* 8 Finaali
Pihkamäki Annukka 2004 T14 200m VU 2:11.35 9 Finaali
Pihkamäki Annukka 2004 T12-15 50m PU 30.29* 13 Finaali
Pasma Aida 2003 T15 100m RU 1:13.35* 5 Finaali
Pasma Aida 2003 T15 200m RU 2:44.02* 6 Finaali
Pasma Aida 2003 T12-15 50m RU 34.13* 11 Finaali
Pasma Aida 2003 T15 200m SKU 2:32.46* 14 Finaali
Pasma Aida 2003 T12-15 100m SKU 1:09.38* 15 Finaali
Pasma Aida 2003 T15 100m SU 1:10.10* 18
Perkkiö Saana 2005 T13 200m PU 2:43.70 8 Finaali
Perkkiö Saana 2005 T13 800m VU 10:25.98* 24
Perkkiö Saana 2005 T13 100m PU 1:16.14 29
Perkkiö Saana 2005 T13 200m VU 2:24.35* 42
Hinkkala Maija 2005 T13 400m SKU 5:32.29* 12 Finaali
Hinkkala Maija 2005 T13 200m SKU 2:38.01 22
Hinkkala Maija 2005 T13 100m RU 1:21.77 23
Hinkkala Maija 2005 T13 200m SU 2:41.18 27
Hinkkala Maija 2005 T13 100m SU 1:15.52 31
Saarinen Elias 2002 P13-16 50m PU 27.20* 13 Finaali
Saarinen Elias 2002 P16 200m PU 2:28.14* 15 Finaali
Saarinen Elias 2002 P16 200m SU 2:32.52* 17
Saarinen Elias 2002 P16 200m VU 2:06.30* 20
Saarinen Elias 2002 P16 100m PU 1:02.01* 21
Saarinen Elias 2002 P13-16 50m VU 25.74* 28
Saarinen Elias 2002 P13-16 50m SU 31.62* 40
Järvinen Perttu 2003 P15 800m VU 9:06.87* 13 Finaali
Järvinen Perttu 2003 P15 400m VU 4:21.15* 13 Finaali
Järvinen Perttu 2003 P15 200m VU 2:04.62* 16 Finaali
Järvinen Perttu 2003 P15 100m VU 56.95* 20
Järvinen Perttu 2003 P13-16 50m VU 25.90* 36
Lukkaroinen Tino 2002 P16 200m SU 2:26.72* 15 Finaali
Lukkaroinen Tino 2002 P16 100m SU 1:07.92 19
Lukkaroinen Tino 2002 P16 100m VU 58.26* 30
Lukkaroinen Tino 2002 P13-16 100m SKU 1:07.64 34
Silvennoinen Enni 2003 T15 400m SKU 5:39.16* 15 Finaali
Silvennoinen Enni 2003 T15 800m VU 10:08.77* 22
Silvennoinen Enni 2003 T15 200m VU 2:19.01* 22
Silvennoinen Enni 2003 T15 400m VU 4:56.70* 26
Silvennoinen Enni 2003 T15 200m SKU 2:41.06 32
Silvennoinen Enni 2003 T15 100m VU 1:05.82 48
Tulokset sijoittain
Nimi Synt. Lajin nimi Aika vk
Akkanen Niko 2003 P15 200m PU 2:51.90* 18
Akkanen Niko 2003 P15 100m PU 1:14.99* 32
Akkanen Niko 2003 P15 100m RU 1:25.19* 46
Akkanen Niko 2003 P13-16 50m PU 32.22 83
Akkanen Niko 2003 P13-16 100m SKU 1:18.96 101
Akkanen Niko 2003 P13-16 50m VU 30.02 139
Paukola Olli 2003 P15 200m PU 3:10.47* 19
Paukola Olli 2003 P15 200m RU 2:53.71* 25
Paukola Olli 2003 P15 100m RU 1:17.20 28
Paukola Olli 2003 P15 200m SKU 2:43.70* 37
Paukola Olli 2003 P15 200m VU 2:22.40* 38
Paukola Olli 2003 P13-16 50m RU 35.39* 48
Paukola Olli 2003 13-16 100m SKU 1:13.18* 59
Savulahti Ville 2003 P15 200m RU 2:48.40 20
Savulahti Ville 2003 P15 400m SKU 5:39.54 24
Savulahti Ville 2003 P15 100m RU 1:16.14* 26
Savulahti Ville 2003 P15 400m VU 4:41.23 26
Savulahti Ville 2003 P15 200m VU 2:13.84 27
Savulahti Ville 2003 P15 100m VU 1:00.80 42
Savulahti Ville 2003 P13-16 50m RU 35.45 52
Savulahti Ville 2003 P13-16 50m VU 27.38* 74
Hellberg Ronja 2003 T15 200m SU 2:38.65* 20
Hellberg Ronja 2003 T15 400m VU 4:56.50* 25
Hellberg Ronja 2003 T15 100m SU 1:13.12 26
Hellberg Ronja 2003 T15 800m VU 10:20.28* 27
Hellberg Ronja 2003 T15 100m VU 1:04.80* 40
Hellberg Ronja 2003 T12-15 50m SU 33.82* 47
Männistö Olavi 2003 P15 200m RU 2:49.58* 22
Männistö Olavi 2003 P15 800m VU 10:17.60* 27
Männistö Olavi 2003 P15 100m RU 1:17.96* 30
Männistö Olavi 2003 P15 200m SU 2:45.11 30
Männistö Olavi 2003 P15 400m VU 4:55.55* 32
Männistö Olavi 2003 P15 200m SKU 2:37.33 33
Männistö Olavi 2003 P15 200m VU 2:17.31* 33
Männistö Olavi 2003 P15 100m VU 1:02.91 57
Tuura Julia 2004 T14 800m VU 10:01.86* 23
Tuura Julia 2004 T14 400m SKU 5:40.06* 27
Tuura Julia 2004 T14 200m RU 2:55.43* 28
Tuura Julia 2004 T14 400m VU 4:54.51* 30
Tuura Julia 2004 T14 200m VU 2:22.27* 41
Tuura Julia 2004 T14 100m VU 1:06.32* 67
Saarinen Vilja 2005 T13 100m PU 1:15.21* 24
Saarinen Vilja 2005 T13 200m PU 3:04.03** 30
Saarinen Vilja 2005 T12-15 50m PU 31.73* 40
Saarinen Vilja 2005 T13 100m RU 1:26.31* 50
Saarinen Vilja 2005 T13 200m VU 2:33.17* 71
Saarinen Vilja 2005 T12-15 100m SKU 1:18.26* 96
Saarinen Vilja 2005 T12-15 50m VU 30.95* 142
Ojanen Topias 2002 P16 200m SKU 2:57.88 26
Ojanen Topias 2002 P16 200m RU 3:22.75* 27
Niemimuukko Valtteri 2005 P13 400m VU 5:08.86* 27
Niemimuukko Valtteri 2005 P13 100m VU 1:05.75* 28
Niemimuukko Valtteri 2005 P13 100m PU 1:18.29* 29
Niemimuukko Valtteri 2005 P13 200m SKU 2:47.88* 31
Niemimuukko Valtteri 2005 P13 100m RU 1:28.27* 44
Niemimuukko Valtteri 2005 P13-16 50m VU 30.05* 140
Ruponen Siiri 2005 T13 400m SKU 6:25.07* 30
Ruponen Siiri 2005 T13 800m VU 11:44.56* 47
Ruponen Siiri 2005 T13 200m SKU 2:59.55* 69
Ruponen Siiri 2005 T13 100m PU 1:34.51* 74
Ruponen Siiri 2005 T13 400m VU 5:32.81* 78
Ruponen Siiri 2005 T13 200m VU 2:36.22 80
Taiponen Aada 2004 T14 100m RU 1:20.08* 31
Taiponen Aada 2004 T14 200m RU 2:56.60 31
Taiponen Aada 2004 T12-15 50m RU 35.91 36
Taiponen Aada 2004 T14 200m SKU 2:48.36 49
Taiponen Aada 2004 T14 100m SU 1:21.11 56
Taiponen Aada 2004 T12-15 50m PU 33.89 81
Taiponen Aada 2004 T12-15 100m SKU 1:17.10 83
Äikäs Miia 2003 T15 800m VU 10:53.87* 33
Äikäs Miia 2003 T15 400m VU 5:21.07 41
Äikäs Miia 2003 T15 200m VU 2:32.70* 45
Äikäs Miia 2003 T15 100m VU 1:10.43* 88
Valkeavuori Jeremy 2004 P14 100m SU 1:16.99* 33
Valkeavuori Jeremy 2004 P14 100m PU 1:15.38 43
Valkeavuori Jeremy 2004 P14 200m SKU 2:45.49 43
Valkeavuori Jeremy 2004 P14 100m VU 1:03.38* 44
Valkeavuori Jeremy 2004 P13-16 100m SKU 1:16.11* 81
Valkeavuori Jeremy 2004 P13-16 50m RU 40.39* 89
Valkeavuori Jeremy 2004 P13-16 50m PU 32.98* 91
Savulahti Iida 2004 T14 200m SU 2:48.22 35
Savulahti Iida 2004 T14 800m VU 10:40.70* 38
Savulahti Iida 2004 T14 100m SU 1:17.32 38
Savulahti Iida 2004 T14 200m SKU 2:48.77* 53
Savulahti Iida 2004 T12-15 50m SU 35.47 77
Savulahti Iida 2004 T14 100m VU 1:10.04 105
Virkkala Jesse 2004 P14 200m SKU 3:34.83 36
Virkkala Jesse 2004 P14 400m VU 5:38.48* 51
Kuivalainen Joonatan 2003 P15 100m PU 1:20.05* 38
Kuivalainen Joonatan 2003 P15 100m SU 1:25.67* 45
Kuivalainen Joonatan 2003 P15 100m RU 1:37.04* 53
Kuivalainen Joonatan 2003 P15 100m VU 1:08.50* 80
Kuivalainen Joonatan 2003 P13-16 100m SKU 1:21.46* 124
Kuivalainen Joonatan 2003 P13-16 50m VU 30.96* 163
Saarikallio Vinski 2004 P14 800m VU 11:32.45* 38
Saarikallio Vinski 2004 P14 100m RU 1:32.47 63
Nokikuru Niko 2005 P13 200m SKU 2:54.75* 41
Nokikuru Niko 2005 P13 100m SU 1:21.82* 44
Nokikuru Niko 2005 P13 100m PU 1:26.51* 46
Nokikuru Niko 2005 P13 400m VU 5:29.73* 48
Nokikuru Niko 2005 P13 100m VU 1:08.53* 54
Nokikuru Niko 2005 P13 100m RU 1:30.93* 56
Helminen Jenna 2005 T13 800m VU 12:15.99 48
Helminen Jenna 2005 T13 100m PU 1:36.83* 75
Helminen Jenna 2005 T13 100m SU 1:29.01 83
Helminen Jenna 2005 T13 100m VU 1:15.52* 146
Helminen Jenna 2005 T12-15 50m SU 39.41* 156
Helminen Jenna 2005 T12-15 100m SKU 1:27.23* 189
Helminen Jenna 2005 T12-15 50m RU 48.76 232
Helminen Jenna 2005 T12-15 50m PU 42.03* 244
Helminen Jenna 2005 T12-15 50m VU 33.99* 289
Kultaranta Meri 2004 T14 200m RU 3:29.51 48
Kultaranta Meri 2004 T14 200m VU 2:55.81 95
Romppanen Helmi 2004 T14 800m VU 11:36.48* 51
Romppanen Helmi 2004 T14 100m SU 1:25.20* 65
Romppanen Helmi 2004 T14 400m VU 5:56.39* 77
Romppanen Helmi 2004 T14 100m VU 1:14.92* 135
Romppanen Helmi 2004 T12-15 50m PU 37.86 172
Jumppainen Minka 2003 T15 200m SKU 3:05.75* 57
Jumppainen Minka 2003 T12-15 50m SU 40.41 175
Malinen Heidi 2003 T15 200m VU 2:49.28* 62
Veide Emma 2005 T13 200m SKU 3:01.15* 72
Veide Emma 2005 T13 100m RU 1:32.22* 89
Veide Emma 2005 T12-15 50m SU 41.77* 199
Lukkaroinen Sade 2004 T14 200m VU 2:45.94 89
Lukkaroinen Sade 2004 T12-15 50m PU 40.71* 230
Hokkanen Senni 2006 T12 100m RU 1:38.81* 93
Hokkanen Senni 2006 T12 100m VU 1:23.50* 166
Hokkanen Senni 2006 T12-15 50m RU 44.90* 186
Hokkanen Senni 2006 T12-15 100m SKU 1:35.08* 264
Hokkanen Senni 2006 T12-15 50m VU 36.20* 369
Pasma Annu 2006 T12 100m SU 1:30.93* 102
Pasma Annu 2006 T12 100m VU 1:15.90* 108
Pasma Annu 2006 T12 100m RU 1:50.53* 147
Pasma Annu 2006 T12-15 50m SU 41.07* 186
Pasma Annu 2006 T12-15 50m PU 39.35* 204
Pasma Annu 2006 T12-15 100m SKU 1:28.90* 213
Raitala Aki 2004 P14 100m VU 1:16.18* 111
Raitala Aki 2004 P13-16 50m RU 42.98* 114
Raitala Aki 2004 P13-16 100m SKU 1:27.53* 151
Mustalahti Jonne 2005 P13-16 100m SKU 1:33.74* 167
Mustalahti Jonne 2005 P13-16 50m VU 36.09* 237
Fedotova Milana 2005 T13 100m VU 1:25.55 195
Fedotova Milana 2005 T12-15 50m RU 46.31* 200
Fedotova Milana 2005 T12-15 100m SKU 1:34.15 256
RiUS seka 1 [2002] 2002 4X50m VU 1:49.35* 25
Saarinen Elias mix [12-16]
Pihkamäki Annukka
Pasma Aida
Järvinen Perttu
RiUS seka 1 [2002] 2002 4X50m SKU 2:02.27 26
Lukkaroinen Tino mix [12-16]
Pasma Aida
Saarinen Elias
Pihkamäki Annukka

Veera, Helmi, Anton, Kätlin ja Elias mitaleilla IKM-aluekilpailussa

Riihimäen Uimaseuran junioriuimarit menestyivät erinomaisesti Etelä-Suomi 2 aluekilpailussa!

Veera Mustosen kaulaan ripustettiin neljä kultamitalia ja hopea, Helmi Kittelä nappasi kultamitalin,  Anton Helén pokkasi  kulta- ja hopeamitalin, Kätlin Plompuun sai hopean ja kaksi pronssia ja Elias Tuukkasen kotiin tuomisina oli pronssinen mitali.Veera Mustonen IKM ES2 (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisäksi uimarit sijoittuivat koko Suomen tuloksissa hyvin, sillä Riihimäelle on tulossa seitsemän diplomia mitaleiden lisäksi.

Diplomit jaetaan valtakunnallisten tulosten perusteella kahdeksalle parhaalle. Veera Mustonen saa viisi diplomia ja Helmi Kittelä sekä Anton Helén saavat yhdet diplomit.

Kaikkinensa 21 RiUS-uimaria starttasivat 93 kertaa ikäsarjoissa T10-T11 ja P11-P12, näissä tehtailtiin 65 henkilökohtaista ennätystä ja kahdeksan uutta aikaa.

Lämpimät onnittelut mitalisteille, diplomin saajille ja oman ennätyksen tehneille!

Aluekilpailu mitalistit
* oma ennätys ** uusi aika
Tulospalvelu Johanna Mäkelä sij. sij.
Nimi Synt. Lajin nimi Aika alue vk
Mustonen Veera 2008 T10 50m SU 40.26* 1 Kulta 5 Diplomi
Mustonen Veera 2008 T10 50m VU 34.84* 1 Kulta 6 Diplomi
Mustonen Veera 2008 T10 50m PU 40.61* 1 Kulta 8 Diplomi
Mustonen Veera 2008 T10 200m VU 2:53.03* 1 Kulta 8 Diplomi
Mustonen Veera 2008 T10 50m RU 43.99* 2 Hopea 5 Diplomi
Kittelä Helmi 2008 T10 50m RU 43.70* 1 Kulta 4 Diplomi
Kittelä Helmi 2008 T10 200m VU 3:06.40* 4 30
Kittelä Helmi 2008 T10 100m SKU 1:37.89** 4 37
Kittelä Helmi 2008 T10 50m PU 47.04* 6 39
Helén Anton 2006 P12 50m RU 40.75* 1 Kulta 7 Diplomi
Helén Anton 2006 P12 100m RU 1:30.65* 2 Hopea 15
Helén Anton 2006 P12 100m SKU 1:28.97* 5 42
Helén Anton 2006 P12 50m VU 35.26* 9 57
Helén Anton 2006 P12 100m VU 1:17.24* 6 67
Ploompuu Kätlin 2007 T11 100m SU 1:33.11* 2 Hopea 69
Ploompuu Kätlin 2007 T11 50m SU 42.57* 3 Pronssi 39
Ploompuu Kätlin 2007 T11 50m VU 34.29* 3 Pronssi 44
Ploompuu Kätlin 2007 T11 50m PU 39.91* 4 47
Ploompuu Kätlin 2007 T11 100m SKU 1:33.50* 4 55
Ploompuu Kätlin 2007 T11 200m SKU 3:24.23** 4 64
Ploompuu Kätlin 2007 T11 100m VU 1:22.17* 8 110
Tuukkanen Elias 2006 P12 50m SU 44.00* 3 Pronssi 37
Tuukkanen Elias 2006 P12 50m RU 48.89* 5 42
Tuukkanen Elias 2006 P12 100m RU 1:48.70* 6 66
Tuukkanen Elias 2006 P12 100m SKU 1:37.90* 9 79
Tuukkanen Elias 2006 P12 50m VU 38.16* 13 89
Tuukkanen Elias 2006 P12 100m VU 1:27.03 12 113
Tulokset sijoittain sij. sij.
Nimi Synt. Lajin nimi Aika alue vk
Visto Tuukka 2007 P11 100m SKU 1:30.93** 4 28
Visto Tuukka 2007 P11 50m VU 35.58* 5 36
Visto Tuukka 2007 P11 50m PU 43.96 5 37
Visto Tuukka 2007 P11 50m SU 43.35 6 38
Visto Tuukka 2007 P11 50m RU 49.94 6 47
Toivonen Miika 2007 P11 50m RU 47.94* 5 35
Toivonen Miika 2007 P11 200m VU 3:10.09* 7 49
Toivonen Miika 2007 P11 50m PU 52.81* 7 67
Savulahti Eerika 2008 T10 200m VU 3:10.79* 5 39
Savulahti Eerika 2008 T10 50m VU 38.72* 7 52
Savulahti Eerika 2008 T10 100m SKU 1:40.87** 7 54
Savulahti Eerika 2008 T10 50m PU 52.80* 8 71
Kohvakka Onni 2007 P11 200m VU 3:17.25* 8 58
Kohvakka Onni 2007 P11 50m VU 38:24* 8 64
Kohvakka Onni 2007 P11 100m SKU 1:44.56** 9 70
Malinen Aukusti 2007 P11 200m VU 3:20.58* 9 64
Malinen Aukusti 2007 P11 100m SKU 1:43.15** 8 66
Malinen Aukusti 2007 P11 50m VU 40.93* 9 92
Paalanen Joonatan 2006 P12 50m PU 47.82* 8 64
Paalanen Joonatan 2006 P12 100m SU 1:44.76 10 86
Paalanen Joonatan 2006 P12 100m SKU 1:46.07** 10 88
Paalanen Joonatan 2006 P12 100m VU 1:30.75* 15 125
Kataja Onni 2007 P11 50m RU 53.57* 7 68
Kataja Onni 2007 P11 200m VU 3:42.32* 11 79
Pellikka Emma 2007 T11 50m RU 51.98* 8 72
Pellikka Emma 2007 T11 50m SU 49.46** 7 78
Pellikka Emma 2007 T11 200m SKU 3:43.47* 5 91
Pellikka Emma 2007 T11 100m VU 1:32.99* 14 168
Rosendahl Väinö 2007 P11 200m VU 3:31.35* 10 75
Rosendahl Väinö 2007 P11 50m RU 55.06* 8 76
Rosendahl Väinö 2007 P11 100m SKU 1:51.63* 10 86
Anttila Moona 2008 T10 50m PU 53.48* 9 76
Anttila Moona 2008 T10 200m VU 3:42.29* 14 83
Anttila Moona 2008 T10 100m SKU 1:48.47* 11 85
Anttila Moona 2008 T10 50m VU 42.50* 13 91
Paalanen Kaisla 2008 T10 50m PU 59.65 13 86
Paalanen Kaisla 2008 T10 200m VU 3:59.15 17 90
Paalanen Kaisla 2008 T10 50m VU 47.36* 18 123
Leipijärvi Aino 2007 T11 50m PU 47.38* 9 89
Leipijärvi Aino 2007 T11 50m RU 58.02* 9 89
Leipijärvi Aino 2007 T11 100m SU 1:45.68* 6 114
Leipijärvi Aino 2007 T11 100m VU 1:27.91* 12 138
Niemi Vieno 2007 T11 50m RU 59.58* 10 91
Niemi Vieno 2007 T11 50m PU 51.18* 10 100
Niemi Vieno 2007 T11 100m SU 1:50.62* 7 128
Niemi Vieno 2007 T11 100m VU 1:37.63* 17 182
Tuukkanen Iiris 2008 T10 200m VU 4:30.51* 18 91
Tuukkanen Iiris 2008 T10 100m SKU 2:14.08* 16 103
Tuukkanen Iiris 2008 T10 50m VU 54.92* 21 132
Nokikuru Aino 2007 T11 200m SKU 3:58.70* 6 96
Nokikuru Aino 2007 T11 100m SKU 1:55.61* 11 105
Nokikuru Aino 2007 T11 50m VU 43.18* 13 132
Nokikuru Aino 2007 T11 100m SU 1:59.88 8 134
Perikangas Rosa 2007 T11 50m VU 42.33* 12 130

64 RiUS-uimaria starttaa IKM-aluekilpailuissa

Viikonloppuna 2.-4.11.2018 uidaan Ikäkausimestaruuskilpailuiden aluekarsinnat seitsemällä paikkakunnalla yhtäaikaa. Riihimäen **Uimaseuran 64 uimaria Vantaalla yhteensä 305 starttia!
2018-02-11 IKM juttu Siiri Ruponen

Kilpailut uidaan ikäsarjoittain:
* T-10 (2008), T-11 (2007), T-12 (2006), T-13 (2005), T-14 (2004), T-
15 (2003)
* P-11 (2007)P-12 (2006), P-13 (2005), P-14 (2004), P-15 (2003), P-
16 (2002). Kaksi nuorinta ikäluokkaa T-10, T-11 ja P-11 ja P-12
uivat vain aluekisoissa, tulokset kootaan valtakunnallisiksi.
* 50 m matkat sekä 100 m SKU ovat tarjolla ikäsarjoille T-12-15 ja P-
13-16 yhtenä ikäsarjana.
* T-15 ja P-16 -viestilajeissa joukkueen jäsenet voivat olla T-12-15 ja
P-13-16 ikäsarjojen uimareita.

Tsemppiä viikonlopun kisaan RiUS-uimareille:

Akkanen Niko 2003 03A813 2 P12,13,14,15,16 100m RU [15-15] 01:25.19[50 M]
Akkanen Niko 2003 03A813 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:29.91[25 M]
Akkanen Niko 2003 03A813 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:16.37[25 M]
Akkanen Niko 2003 03A813 21 P14,15,16 200m PU [15-15] 02:56.31[25 M]
Akkanen Niko 2003 03A813 27 P12,13,14,15,16 100m PU [15-15] 01:15.30[25 M]
Akkanen Niko 2003 03A813 36 P11,12,13-16 50m PU [13-16] 00:32.06[25 M]
Anttila Moona 2008 08A289 18 T10,11,12-15 50m PU [10-10] 00:55.15[25 M]
Anttila Moona 2008 08A289 22 T10,13,14,15 200m VU [10-10] 03:50.98[25 M]
Anttila Moona 2008 08A289 26 T10,11,12-15 50m VU [10-10] 00:45.88[50 M]
Anttila Moona 2008 08A289 30 T10,11,12-15 100m SKU [10-10] 02:05.64[25 M]
Fedotova Milana 2005 05A883 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:33.72[25 M]
Fedotova Milana 2005 05A883 35 T10,11,12-15 50m RU [12-15] 00:48.92[50 M]
Fedotova Milana 2005 05A883 37 T11,12,13,14,15 100m VU [13-13] 01:25.39[25 M]
Helén Anton 2006 06A270 2 P12,13,14,15,16 100m RU [12-12] 01:31.18[50 M]
Helén Anton 2006 06A270 8 P11,12,13-16 50m VU [12-12] 00:35.30[25 M]
Helén Anton 2006 06A270 12 P11,12,13-16 100m SKU [12-12] 01:41.21[25 M]
Helén Anton 2006 06A270 17 P11,12,13-16 50m RU [12-12] 00:40.91[25 M]
Helén Anton 2006 06A270 19 P12,13,14,15,16 100m VU [12-12] 01:21.67[50 M]
Hellberg Ronja 2003 03A420 3 T13,14,15 800m VU [15-15] 10:22.31[25 M]
Hellberg Ronja 2003 03A420 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:34.27[50 M]
Hellberg Ronja 2003 03A420 20 T11,12,13,14,15 100m SU [15-15] 01:12.62[25 M]
Hellberg Ronja 2003 03A420 28 T13,14,15 200m SU [15-15] 02:40.55[25 M]
Hellberg Ronja 2003 03A420 32 T11,12,13,14,15 400m VU [15-15] 05:07.84[50 M]
Hellberg Ronja 2003 03A420 37 T11,12,13,14,15 100m VU [15-15] 01:04.94[50 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 3 T13,14,15 800m VU [13-13] 12:11.48[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 9 T11,12,13,14,15 100m PU [13-13] 01:41.09[50 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:42.87[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:42.08[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 20 T11,12,13,14,15 100m SU [13-13] 01:27.31[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 26 T10,11,12-15 50m VU [12-15] 00:35.24[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:32.63[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 35 T10,11,12-15 50m RU [12-15] 00:48.34[25 M]
Helminen Jenna 2005 05A300 37 T11,12,13,14,15 100m VU [13-13] 01:16.45[50 M]
Hinkkala Maija 2005 05A091 1 T11,12,13,14,15 100m RU [13-13] 01:21.40[50 M]
Hinkkala Maija 2005 05A091 7 T13,14,15 200m RU [13-13] 03:03.68[50 M]
Hinkkala Maija 2005 05A091 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [13-13] 02:37.58[25 M]
Hinkkala Maija 2005 05A091 16 T13,14,15 400m SKU [13-13] 05:48.11[25 M]
Hinkkala Maija 2005 05A091 20 T11,12,13,14,15 100m SU [13-13] 01:13.59[25 M]
Hinkkala Maija 2005 05A091 28 T13,14,15 200m SU [13-13] 02:40.69[25 M]
Hokkanen Senni 2006 06A513 1 T11,12,13,14,15 100m RU [12-12] 01:39.96[25 M]
Hokkanen Senni 2006 06A513 26 T10,11,12-15 50m VU [12-15] 00:37.50[50 M]
Hokkanen Senni 2006 06A513 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:40.49[25 M]
Hokkanen Senni 2006 06A513 35 T10,11,12-15 50m RU [12-15] 00:48.46[25 M]
Hokkanen Senni 2006 06A513 37 T11,12,13,14,15 100m VU [12-12] 01:24.70[25 M]
Jumppainen Minka 2003 03A847 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [15-15] 03:07.74[25 M]
Jumppainen Minka 2003 03A847 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:39.54[50 M]
Järvinen Perttu 2003 03A819 4 P14,15,16 800m VU [15-15] 09:11.68[25 M]
Järvinen Perttu 2003 03A819 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:26.75[25 M]
Järvinen Perttu 2003 03A819 14 P12,13,14,15,16 400m VU [15-15] 04:34.14[25 M]
Järvinen Perttu 2003 03A819 19 P12,13,14,15,16 100m VU [15-15] 00:57.42[25 M]
Järvinen Perttu 2003 03A819 40 P11,14,15,16 200m VU [15-15] 02:05.58[25 M]
Kataja Onni 2007 07A576 12 P11,12,13-16 100m SKU [11-11] 02:04.27[25 M]
Kataja Onni 2007 07A576 17 P11,12,13-16 50m RU [11-11] 00:57.51[25 M]
Kataja Onni 2007 07A576 31 P11,12,13-16 50m SU [11-11] 00:59.17[50 M]
Kataja Onni 2007 07A576 40 P11,14,15,16 200m VU [11-11] 03:59.82[25 M]
Keskimäki Suvi 2006 06A257 9 T11,12,13,14,15 100m PU [12-12] 01:36.77[50 M]
Keskimäki Suvi 2006 06A257 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:46.74[25 M]
Keskimäki Suvi 2006 06A257 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:43.30[50 M]
Kittelä Helmi 2008 08A095 18 T10,11,12-15 50m PU [10-10] 00:52.26[25 M]
Kittelä Helmi 2008 08A095 22 T10,13,14,15 200m VU [10-10] 03:23.97[25 M]
Kittelä Helmi 2008 08A095 30 T10,11,12-15 100m SKU [10-10] 00:00.00[Yard]
Kittelä Helmi 2008 08A095 35 T10,11,12-15 50m RU [10-10] 00:43.92[50 M]
Kohvakka Onni 2007 07A302 8 P11,12,13-16 50m VU [11-11] 00:40.34[25 M]
Kohvakka Onni 2007 07A302 12 P11,12,13-16 100m SKU [11-11] 00:00.00[Yard]
Kohvakka Onni 2007 07A302 36 P11,12,13-16 50m PU [11-11] 00:00.00[Yard]
Kohvakka Onni 2007 07A302 40 P11,14,15,16 200m VU [11-11] 03:31.81[25 M]
Kuivalainen Joonatan 2003 03A620 2 P12,13,14,15,16 100m RU [15-15] 01:42.76[25 M]
Kuivalainen Joonatan 2003 03A620 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:31.44[25 M]
Kuivalainen Joonatan 2003 03A620 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:25.75[25 M]
Kuivalainen Joonatan 2003 03A620 19 P12,13,14,15,16 100m VU [15-15] 01:09.62[50 M]
Kuivalainen Joonatan 2003 03A620 27 P12,13,14,15,16 100m PU [15-15] 01:20.35[25 M]
Kuivalainen Joonatan 2003 03A620 38 P12,13,14,15,16 100m SU [15-15] 01:25.65[50 M]
Kultaranta Meri 2004 04A264 7 T13,14,15 200m RU [14-14] 03:20.08[50 M]
Kultaranta Meri 2004 04A264 22 T10,13,14,15 200m VU [14-14] 02:50.56[25 M]
Leipijärvi Aino 2007 07A651 18 T10,11,12-15 50m PU [11-11] 00:49.77[25 M]
Leipijärvi Aino 2007 07A651 20 T11,12,13,14,15 100m SU [11-11] 01:46.92[25 M]
Leipijärvi Aino 2007 07A651 35 T10,11,12-15 50m RU [11-11] 01:02.58[25 M]
Leipijärvi Aino 2007 07A651 37 T11,12,13,14,15 100m VU [11-11] 01:35.92[50 M]
Lievonen Kukka-sofia 2006 06B000 20 T11,12,13,14,15 100m SU [12-12] 00:00.00[Yard]
Lievonen Kukka-sofia 2006 06B000 26 T10,11,12-15 50m VU [12-15] 00:39.74[25 M]
Lievonen Kukka-sofia 2006 06B000 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 02:03.30[25 M]
Lukkaroinen Sade 2004 04A281 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:39.20[50 M]
Lukkaroinen Sade 2004 04A281 22 T10,13,14,15 200m VU [14-14] 02:44.20[25 M]
Lukkaroinen Tino 2002 02A246 10 P14,15,16 200m SU [16-16] 02:26.85[25 M]
Lukkaroinen Tino 2002 02A246 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:06.04[25 M]
Lukkaroinen Tino 2002 02A246 19 P12,13,14,15,16 100m VU [16-16] 00:57.77[50 M]
Lukkaroinen Tino 2002 02A246 38 P12,13,14,15,16 100m SU [16-16] 01:07.20[25 M]
Malinen Aukusti 2007 07A589 8 P11,12,13-16 50m VU [11-11] 00:43.80[25 M]
Malinen Aukusti 2007 07A589 12 P11,12,13-16 100m SKU [11-11] 00:00.00[Yard]
Malinen Aukusti 2007 07A589 36 P11,12,13-16 50m PU [11-11] 00:50.49[25 M]
Malinen Aukusti 2007 07A589 40 P11,14,15,16 200m VU [11-11] 03:37.83[25 M]
Malinen Heidi 2003 03A352 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:44.41[25 M]
Malinen Heidi 2003 03A352 22 T10,13,14,15 200m VU [15-15] 02:51.65[25 M]
Mustalahti Jonne 2005 05A560 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:37.06[50 M]
Mustalahti Jonne 2005 05A560 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:42.04[25 M]
Mustonen Veera 2008 08A332 13 T10,11,12-15 50m SU [10-10] 00:40.89[25 M]
Mustonen Veera 2008 08A332 18 T10,11,12-15 50m PU [10-10] 00:42.41[25 M]
Mustonen Veera 2008 08A332 22 T10,13,14,15 200m VU [10-10] 02:56.00[25 M]
Mustonen Veera 2008 08A332 26 T10,11,12-15 50m VU [10-10] 00:36.30[25 M]
Mustonen Veera 2008 08A332 30 T10,11,12-15 100m SKU [10-10] 01:30.83[25 M]
Mustonen Veera 2008 08A332 35 T10,11,12-15 50m RU [10-10] 00:44.92[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 2 P12,13,14,15,16 100m RU [15-15] 01:18.28[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 4 P14,15,16 800m VU [15-15] 10:28.36[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 10 P14,15,16 200m SU [15-15] 02:40.72[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 14 P12,13,14,15,16 400m VU [15-15] 05:03.98[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 19 P12,13,14,15,16 100m VU [15-15] 01:02.44[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 25 P14,15,16 200m RU [15-15] 03:00.70[50 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [15-15] 02:36.27[25 M]
Männistö Olavi 2003 03A282 40 P11,14,15,16 200m VU [15-15] 02:22.14[25 M]
Niemi Vieno 2007 07A266 18 T10,11,12-15 50m PU [11-11] 00:55.44[25 M]
Niemi Vieno 2007 07A266 20 T11,12,13,14,15 100m SU [11-11] 01:56.65[25 M]
Niemi Vieno 2007 07A266 35 T10,11,12-15 50m RU [11-11] 01:00.43[25 M]
Niemi Vieno 2007 07A266 37 T11,12,13,14,15 100m VU [11-11] 01:44.79[50 M]
Niemimuukko Valtteri 2005 05A561 2 P12,13,14,15,16 100m RU [13-13] 01:28.38[50 M]
Niemimuukko Valtteri 2005 05A561 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:30.91[50 M]
Niemimuukko Valtteri 2005 05A561 14 P12,13,14,15,16 400m VU [13-13] 05:17.50[50 M]
Niemimuukko Valtteri 2005 05A561 19 P12,13,14,15,16 100m VU [13-13] 01:06.44[50 M]
Niemimuukko Valtteri 2005 05A561 27 P12,13,14,15,16 100m PU [13-13] 01:17.86[50 M]
Niemimuukko Valtteri 2005 05A561 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [13-13] 02:47.94[50 M]
Nokikuru Aino 2007 07A268 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [11-11] 04:24.30[25 M]
Nokikuru Aino 2007 07A268 20 T11,12,13,14,15 100m SU [11-11] 01:55.72[25 M]
Nokikuru Aino 2007 07A268 26 T10,11,12-15 50m VU [11-11] 00:41.59[50 M]
Nokikuru Aino 2007 07A268 30 T10,11,12-15 100m SKU [11-11] 02:16.19[25 M]
Nokikuru Niko 2005 05A305 2 P12,13,14,15,16 100m RU [13-13] 01:31.26[25 M]
Nokikuru Niko 2005 05A305 14 P12,13,14,15,16 400m VU [13-13] 06:13.78[25 M]
Nokikuru Niko 2005 05A305 19 P12,13,14,15,16 100m VU [13-13] 01:12.40[50 M]
Nokikuru Niko 2005 05A305 27 P12,13,14,15,16 100m PU [13-13] 01:29.83[25 M]
Nokikuru Niko 2005 05A305 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [13-13] 03:03.32[50 M]
Nokikuru Niko 2005 05A305 38 P12,13,14,15,16 100m SU [13-13] 01:23.51[50 M]
Ojanen Topias 2002 02A862 25 P14,15,16 200m RU [16-16] 03:27.49[50 M]
Ojanen Topias 2002 02A862 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [16-16] 02:56.64[25 M]
Paalanen Joonatan 2006 06A276 12 P11,12,13-16 100m SKU [12-12] 00:00.00[Yard]
Paalanen Joonatan 2006 06A276 19 P12,13,14,15,16 100m VU [12-12] 01:31.96[25 M]
Paalanen Joonatan 2006 06A276 36 P11,12,13-16 50m PU [12-12] 01:00.63[25 M]
Paalanen Joonatan 2006 06A276 38 P12,13,14,15,16 100m SU [12-12] 01:44.34[25 M]
Paalanen Kaisla 2008 08A326 18 T10,11,12-15 50m PU [10-10] 00:56.00[25 M]
Paalanen Kaisla 2008 08A326 22 T10,13,14,15 200m VU [10-10] 03:59.09[25 M]
Paalanen Kaisla 2008 08A326 26 T10,11,12-15 50m VU [10-10] 00:46.82[50 M]
Paalanen Kaisla 2008 08A326 30 T10,11,12-15 100m SKU [10-10] 02:04.61[25 M]
Pasma Aida 2003 03A816 1 T11,12,13,14,15 100m RU [15-15] 01:14.74[50 M]
Pasma Aida 2003 03A816 7 T13,14,15 200m RU [15-15] 02:45.02[50 M]
Pasma Aida 2003 03A816 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [15-15] 02:31.59[50 M]
Pasma Aida 2003 03A816 20 T11,12,13,14,15 100m SU [15-15] 01:10.77[25 M]
Pasma Aida 2003 03A816 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:09.50[25 M]
Pasma Aida 2003 03A816 35 T10,11,12-15 50m RU [12-15] 00:33.73[50 M]
Pasma Annu 2006 06A867 1 T11,12,13,14,15 100m RU [12-12] 02:03.35[50 M]
Pasma Annu 2006 06A867 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [12-12] 03:38.45[25 M]
Pasma Annu 2006 06A867 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:47.21[25 M]
Pasma Annu 2006 06A867 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:46.78[50 M]
Pasma Annu 2006 06A867 20 T11,12,13,14,15 100m SU [12-12] 01:35.71[25 M]
Pasma Annu 2006 06A867 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:43.80[25 M]
Pasma Annu 2006 06A867 37 T11,12,13,14,15 100m VU [12-12] 01:24.47[25 M]
Paukola Olli 2003 03A817 2 P12,13,14,15,16 100m RU [15-15] 01:16.35[50 M]
Paukola Olli 2003 03A817 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:13.41[25 M]
Paukola Olli 2003 03A817 17 P11,12,13-16 50m RU [13-16] 00:34.60[50 M]
Paukola Olli 2003 03A817 21 P14,15,16 200m PU [15-15] 03:22.68[25 M]
Paukola Olli 2003 03A817 25 P14,15,16 200m RU [15-15] 02:56.23[50 M]
Paukola Olli 2003 03A817 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [15-15] 02:41.06[50 M]
Paukola Olli 2003 03A817 40 P11,14,15,16 200m VU [15-15] 02:25.24[25 M]
Pellikka Emma 2007 07A786 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [11-11] 00:00.00[Yard]
Pellikka Emma 2007 07A786 13 T10,11,12-15 50m SU [11-11] 00:00.00[Yard]
Pellikka Emma 2007 07A786 35 T10,11,12-15 50m RU [11-11] 00:00.00[Yard]
Pellikka Emma 2007 07A786 37 T11,12,13,14,15 100m VU [11-11] 01:38.15[25 M]
Perikangas Rosa 2007 07A614 18 T10,11,12-15 50m PU [11-11] 00:00.00[Yard]
Perikangas Rosa 2007 07A614 20 T11,12,13,14,15 100m SU [11-11] 02:08.07[25 M]
Perikangas Rosa 2007 07A614 26 T10,11,12-15 50m VU [11-11] 00:45.78[50 M]
Perikangas Rosa 2007 07A614 30 T10,11,12-15 100m SKU [11-11] 00:00.00[Yard]
Perkkiö Saana 2005 05A349 3 T13,14,15 800m VU [13-13] 10:29.51[25 M]
Perkkiö Saana 2005 05A349 9 T11,12,13,14,15 100m PU [13-13] 01:14.59[25 M]
Perkkiö Saana 2005 05A349 22 T10,13,14,15 200m VU [13-13] 02:25.90[50 M]
Perkkiö Saana 2005 05A349 32 T11,12,13,14,15 400m VU [13-13] 05:01.40[50 M]
Perkkiö Saana 2005 05A349 39 T13,14,15 200m PU [13-13] 02:38.78[25 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 3 T13,14,15 800m VU [14-14] 09:38.62[25 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 9 T11,12,13,14,15 100m PU [14-14] 01:06.65[50 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [14-14] 02:32.25[25 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:30.73[25 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 22 T10,13,14,15 200m VU [14-14] 02:11.04[50 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 32 T11,12,13,14,15 400m VU [14-14] 04:38.96[25 M]
Pihkamäki Annukka 2004 04A161 39 T13,14,15 200m PU [14-14] 02:29.94[25 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [11-11] 03:42.15[50 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 13 T10,11,12-15 50m SU [11-11] 00:45.76[25 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 18 T10,11,12-15 50m PU [11-11] 00:45.39[50 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 20 T11,12,13,14,15 100m SU [11-11] 01:34.22[50 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 26 T10,11,12-15 50m VU [11-11] 00:36.42[50 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 30 T10,11,12-15 100m SKU [11-11] 01:36.29[25 M]
Ploompuu Kätlin 2007 07A371 37 T11,12,13,14,15 100m VU [11-11] 01:22.53[50 M]
Raitala Aki Eetu Petteri 2004 04A868 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:29.40[25 M]
Raitala Aki Eetu Petteri 2004 04A868 17 P11,12,13-16 50m RU [13-16] 00:46.97[50 M]
Raitala Aki Eetu Petteri 2004 04A868 19 P12,13,14,15,16 100m VU [14-14] 01:19.92[50 M]
Rasinmäki Aapo 2003 03A916 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:34.42[50 M]
Rasinmäki Aapo 2003 03A916 14 P12,13,14,15,16 400m VU [15-15] 05:51.03[50 M]
Rasinmäki Aapo 2003 03A916 19 P12,13,14,15,16 100m VU [15-15] 01:12.73[50 M]
Riihelä Kasimir 2002 02A316 14 P12,13,14,15,16 400m VU [16-16] 05:04.63[25 M]
Riihelä Kasimir 2002 02A316 19 P12,13,14,15,16 100m VU [16-16] 01:01.82[25 M]
Romppanen Helmi 2004 04A152 3 T13,14,15 800m VU [14-14] 12:47.43[25 M]
Romppanen Helmi 2004 04A152 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:41.77[25 M]
Romppanen Helmi 2004 04A152 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:37.60[25 M]
Romppanen Helmi 2004 04A152 20 T11,12,13,14,15 100m SU [14-14] 01:25.64[25 M]
Romppanen Helmi 2004 04A152 32 T11,12,13,14,15 400m VU [14-14] 05:43.20[50 M]
Romppanen Helmi 2004 04A152 37 T11,12,13,14,15 100m VU [14-14] 06:47.10[25 M]
Rosendahl Väinö 2007 07A566 12 P11,12,13-16 100m SKU [11-11] 02:08.34[25 M]
Rosendahl Väinö 2007 07A566 17 P11,12,13-16 50m RU [11-11] 01:00.37[25 M]
Rosendahl Väinö 2007 07A566 36 P11,12,13-16 50m PU [11-11] 01:06.83[25 M]
Rosendahl Väinö 2007 07A566 40 P11,14,15,16 200m VU [11-11] 03:57.80[25 M]
Ruponen Siiri 2005 05A287 3 T13,14,15 800m VU [13-13] 11:48.80[25 M]
Ruponen Siiri 2005 05A287 9 T11,12,13,14,15 100m PU [13-13] 01:38.62[25 M]
Ruponen Siiri 2005 05A287 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [13-13] 03:17.34[50 M]
Ruponen Siiri 2005 05A287 16 T13,14,15 400m SKU [13-13] 06:59.93[25 M]
Ruponen Siiri 2005 05A287 22 T10,13,14,15 200m VU [13-13] 02:35.20[25 M]
Ruponen Siiri 2005 05A287 32 T11,12,13,14,15 400m VU [13-13] 05:48.37[50 M]
Saarikallio Vinski 2004 04A863 2 P12,13,14,15,16 100m RU [14-14] 01:31.71[25 M]
Saarikallio Vinski 2004 04A863 4 P14,15,16 800m VU [14-14] 12:02.09[25 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:25.36[50 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 10 P14,15,16 200m SU [16-16] 02:38.20[25 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 21 P14,15,16 200m PU [16-16] 02:30.05[25 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 27 P12,13,14,15,16 100m PU [16-16] 01:02.48[25 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 31 P11,12,13-16 50m SU [13-16] 00:31.74[25 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 36 P11,12,13-16 50m PU [13-16] 00:26.81[50 M]
Saarinen Elias 2002 02A084 40 P11,14,15,16 200m VU [16-16] 02:06.57[25 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 1 T11,12,13,14,15 100m RU [13-13] 01:27.50[50 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 9 T11,12,13,14,15 100m PU [13-13] 01:14.92[50 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:30.89[50 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 22 T10,13,14,15 200m VU [13-13] 02:33.96[50 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 26 T10,11,12-15 50m VU [12-15] 00:31.48[50 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:22.60[25 M]
Saarinen Vilja 2005 05A087 39 T13,14,15 200m PU [13-13] 00:00.00[Yard]
Savulahti Eerika 2008 08A113 18 T10,11,12-15 50m PU [10-10] 01:00.86[25 M]
Savulahti Eerika 2008 08A113 22 T10,13,14,15 200m VU [10-10] 03:27.62[25 M]
Savulahti Eerika 2008 08A113 26 T10,11,12-15 50m VU [10-10] 00:42.14[50 M]
Savulahti Eerika 2008 08A113 30 T10,11,12-15 100m SKU [10-10] 00:00.00[Yard]
Savulahti Iida 2004 04A121 3 T13,14,15 800m VU [14-14] 10:58.10[25 M]
Savulahti Iida 2004 04A121 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [14-14] 02:48.87[25 M]
Savulahti Iida 2004 04A121 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:35.02[25 M]
Savulahti Iida 2004 04A121 20 T11,12,13,14,15 100m SU [14-14] 01:16.07[25 M]
Savulahti Iida 2004 04A121 28 T13,14,15 200m SU [14-14] 02:44.53[25 M]
Savulahti Iida 2004 04A121 37 T11,12,13,14,15 100m VU [14-14] 01:07.79[50 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 2 P12,13,14,15,16 100m RU [15-15] 01:13.49[50 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 8 P11,12,13-16 50m VU [13-16] 00:28.22[25 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 14 P12,13,14,15,16 400m VU [15-15] 04:39.06[50 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 17 P11,12,13-16 50m RU [13-16] 00:33.93[50 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 19 P12,13,14,15,16 100m VU [15-15] 00:58.52[50 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 25 P14,15,16 200m RU [15-15] 02:45.81[50 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 34 P14,15,16 400m SKU [15-15] 05:31.57[25 M]
Savulahti Ville 2003 03A086 40 P11,14,15,16 200m VU [15-15] 02:09.05[50 M]
Silvennoinen Enni 2003 03A629 3 T13,14,15 800m VU [15-15] 10:29.87[25 M]
Silvennoinen Enni 2003 03A629 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [15-15] 02:43.62[50 M]
Silvennoinen Enni 2003 03A629 16 T13,14,15 400m SKU [15-15] 05:44.78[25 M]
Silvennoinen Enni 2003 03A629 22 T10,13,14,15 200m VU [15-15] 02:21.77[25 M]
Silvennoinen Enni 2003 03A629 32 T11,12,13,14,15 400m VU [15-15] 05:11.19[25 M]
Silvennoinen Enni 2003 03A629 37 T11,12,13,14,15 100m VU [15-15] 01:05.02[25 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 1 T11,12,13,14,15 100m RU [14-14] 01:19.75[50 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 7 T13,14,15 200m RU [14-14] 02:51.46[25 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [14-14] 02:39.15[50 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 18 T10,11,12-15 50m PU [12-15] 00:32.68[25 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 20 T11,12,13,14,15 100m SU [14-14] 01:19.83[25 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 30 T10,11,12-15 100m SKU [12-15] 01:14.62[25 M]
Taiponen Aada 2004 04A449 35 T10,11,12-15 50m RU [12-15] 00:34.84[25 M]
Toivonen Miika 2007 07A089 12 P11,12,13-16 100m SKU [11-11] 00:00.00[Yard]
Toivonen Miika 2007 07A089 17 P11,12,13-16 50m RU [11-11] 00:47.12[50 M]
Toivonen Miika 2007 07A089 36 P11,12,13-16 50m PU [11-11] 00:53.69[25 M]
Toivonen Miika 2007 07A089 40 P11,14,15,16 200m VU [11-11] 03:17.66[25 M]
Tuukkanen Elias 2006 06A555 2 P12,13,14,15,16 100m RU [12-12] 01:48.86[25 M]
Tuukkanen Elias 2006 06A555 8 P11,12,13-16 50m VU [12-12] 00:39.73[25 M]
Tuukkanen Elias 2006 06A555 12 P11,12,13-16 100m SKU [12-12] 01:54.86[25 M]
Tuukkanen Elias 2006 06A555 17 P11,12,13-16 50m RU [12-12] 00:50.89[25 M]
Tuukkanen Elias 2006 06A555 19 P12,13,14,15,16 100m VU [12-12] 01:23.94[25 M]
Tuukkanen Elias 2006 06A555 31 P11,12,13-16 50m SU [12-12] 00:48.85[25 M]
Tuukkanen Iiris 2008 08A316 18 T10,11,12-15 50m PU [10-10] 01:07.90[25 M]
Tuukkanen Iiris 2008 08A316 22 T10,13,14,15 200m VU [10-10] 04:55.82[25 M]
Tuukkanen Iiris 2008 08A316 26 T10,11,12-15 50m VU [10-10] 00:55.81[50 M]
Tuukkanen Iiris 2008 08A316 30 T10,11,12-15 100m SKU [10-10] 02:35.80[25 M]
Tuura Julia 2004 04A297 3 T13,14,15 800m VU [14-14] 10:12.31[25 M]
Tuura Julia 2004 04A297 7 T13,14,15 200m RU [14-14] 02:56.07[50 M]
Tuura Julia 2004 04A297 16 T13,14,15 400m SKU [14-14] 05:44.20[25 M]
Tuura Julia 2004 04A297 22 T10,13,14,15 200m VU [14-14] 02:22.58[25 M]
Tuura Julia 2004 04A297 32 T11,12,13,14,15 400m VU [14-14] 04:55.84[50 M]
Tuura Julia 2004 04A297 37 T11,12,13,14,15 100m VU [14-14] 01:06.85[50 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 12 P11,12,13-16 100m SKU [13-16] 01:24.78[25 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 17 P11,12,13-16 50m RU [13-16] 00:43.15[25 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 19 P12,13,14,15,16 100m VU [14-14] 01:03.81[25 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 27 P12,13,14,15,16 100m PU [14-14] 01:15.97[25 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [14-14] 02:42.83[25 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 36 P11,12,13-16 50m PU [13-16] 00:34.84[25 M]
Valkeavuori Jeremy 2004 04A261 38 P12,13,14,15,16 100m SU [14-14] 01:21.75[50 M]
Veide Emma 2005 05A082 1 T11,12,13,14,15 100m RU [13-13] 01:38.61[50 M]
Veide Emma 2005 05A082 11 T11,12,13,14,15 200m SKU [13-13] 03:07.84[50 M]
Veide Emma 2005 05A082 13 T10,11,12-15 50m SU [12-15] 00:45.14[25 M]
Viitanen Krista 2005 05A078 9 T11,12,13,14,15 100m PU [13-13] 01:40.87[25 M]
Viitanen Krista 2005 05A078 20 T11,12,13,14,15 100m SU [13-13] 01:45.36[50 M]
Virkkala Jesse 2004 04A566 14 P12,13,14,15,16 400m VU [14-14] 05:58.28[25 M]
Virkkala Jesse 2004 04A566 21 P14,15,16 200m PU [14-14] 03:39.27[50 M]
Virkkala Jesse 2004 04A566 25 P14,15,16 200m RU [14-14] 03:37.75[25 M]
Virkkala Jesse 2004 04A566 29 P12,13,14,15,16 200m SKU [14-14] 03:24.58[25 M]
Visto Tuukka 2007 07A318 8 P11,12,13-16 50m VU [11-11] 00:36.15[25 M]
Visto Tuukka 2007 07A318 12 P11,12,13-16 100m SKU [11-11] 00:00.00[Yard]
Visto Tuukka 2007 07A318 17 P11,12,13-16 50m RU [11-11] 00:48.68[25 M]
Visto Tuukka 2007 07A318 31 P11,12,13-16 50m SU [11-11] 00:41.39[50 M]
Visto Tuukka 2007 07A318 36 P11,12,13-16 50m PU [11-11] 00:40.79[50 M]
Äikäs Miia 2003 03A563 3 T13,14,15 800m VU [15-15] 11:10.96[50 M]
Äikäs Miia 2003 03A563 9 T11,12,13,14,15 100m PU [15-15] 01:32.14[25 M]

Master-menestystä laajalla rintamalla

MASTERS SM syksy 2018 Turku (2)

Suomen pitkän radan Masters mestaruus-uinnit kisattiin pe-su 26.-28.10.18 Turussa Impivaaran uimahallissa, jonka pitkä allas oli antelias Riihimäen Uimaseuran 9 uimarin joukkueelle. Kisojen lopputuloksena kotiin kannettiin 19 mitalia (9 kultaa, 3 hopeaa ja 7 pronssia), sekä kaksi suomen ennätystä.

Suurimman mitalisaaliin kauhoi, kuten tavallista, Maukka Ekholm, 5 kultaa (100su, 200sku, 50su, 200su ja 50vu). Kultakantaan ylsivät myös Tuikku Alanko (kulta 50pu ja 100pu, hopea 200sku) sekä Sini Lehto (kulta 100ru, hopea 50ru) ja Ari Savulahti (kulta 100su, pronssi 200ru)

Merkille pantavaa kisamenestyksessä oli, että jokainen henkilökohtaisiin lajeihin osallistunut RiUS-uimari voitti ainakin yhden mitalin. Hopeaa uimaseuralle ui Areta Mäkinen (50su). Pronssimitalisteja olivat Katja Anttila (200sku), Jorma Heinonen (50su) ja Esko Turunen (800vu ja 400vu)

RiUSin mitalisaalis täydentyi vielä viesteissä, kun sekä naisten 4*50 vapaauintijoukkue (Mäkinen, Lehto, Alanko, Anttila), että sekajoukkueiden 4*100 vapaauintijoukkue (Alanko, Heinonen, Mäkinen, Savulahti) sijoittuivat pronssille.

Tuloksellisesti kovimmista uinneista vastasivat Ekholm ja Alanko, jotka ottivat nimiinsä pitkän radan Suomen ennätykset omissa ikäsarjoissaan. Maukan ennätys tuli 50m selkäuinnissa ja Tuikun 100m perhosessa.

RiUS:in Masters-valmentaja Ismo Voutilainen seurasi uimareiden otteita pääosin altaan reunalta startaten vain kisat päättäneessä miesten viestissä. Tuloksiin Ismo oli erittäin tyytyväinen ja totesi, että tästä on hyvä jatkaa kohti kevään lyhyen radan kisoja, jotka pidetään maaliskuun lopulla Maarianhaminassa.

Teksti Ari Savulahti

 

Mikropolix-Uinneista 94 mitalia RiUS-uimareille

Riihimäen Uimaseuran 54 tyttöä ja 33 poikaa starttasivat lauantaina 27.10.2018 Mikropolix-uinneissa yhteensä 323 kertaa. Omia ennätyksiä tehtailtiin 145 ja iusia uinteja lajeissa nähtiin 27. Pistesijoille uitiin 202 kertaa joista mitalisijoja 94! 32 kultaa, 29 hopeaa ja 33 pronssia jäivät riihimäkeläisuimareiden haltuun.Annukka Hössöt2 (2)

 

 

 

Mitalistit
Pihkamäki Annukka 2004 5 50m PU N 30.64* 1
Pihkamäki Annukka 2004 13 100m PU N 1:06.87* 1
Pihkamäki Annukka 2004 19 200m VU N 2:10.12* 1
Pihkamäki Annukka 2004 23 200m PU N 2:33.04 1
Pihkamäki Annukka 2004 29 100m VU T14 1:02.00* 1
Pullinen Jasper 1999 4 400m SKU M 4:44.35 1
Pullinen Jasper 1999 6 50m PU M 27.56* 1
Pullinen Jasper 1999 12 50m VU M 26.24 1
Pullinen Jasper 1999 20 200m VU M 1:58.15 1
Pullinen Jasper 1999 30 100m VU M 55.32 1
Pullinen Jasper 1999 10 200m RU M 2:35.22 2
Pullinen Jasper 1999 22 100m SKU M 1:03.36 2
Pullinen Jasper 1999 28 100m RU M 1:11.81 2
Pullinen Jasper 1999 18 50m RU M 33.39 3
Mäkelä Niko 1998 10 200m RU M 2:31.50 1
Mäkelä Niko 1998 16 200m SU M 2:21.33 1
Mäkelä Niko 1998 24 200m PU M 2:06.49* 1
Mustonen Veera 2008 17 50m RU T10 45.41 1
Mustonen Veera 2008 25 50m SU T10 42.26 1
Mustonen Veera 2008 29 100m VU T10 1:22.41* 1
Mustonen Veera 2008 5 50m PU T11 43.54 2
Mustonen Veera 2008 31 200m SKU N 3:15.74* 2
Pasma Aida 2003 17 50m RU N 35.00* 1
Pasma Aida 2003 27 100m RU N 1:16.30 1
Pasma Aida 2003 15 200m SU N 2:34.86* 2
Pasma Aida 2003 21 100m SKU N 1:11.89 2
Pasma Aida 2003 7 100m SU N 1:12.73 3
Visto Tuukka 2007 12 50m VU P12 32.32 1
Visto Tuukka 2007 18 50m RU P11 49.48 1
Visto Tuukka 2007 6 50m PU P12 43.40* 2
Visto Tuukka 2007 26 50m SU P11 43.81 2
Visto Tuukka 2007 30 100m VU P11 1:25.36 3
Niemimuukko Valtteri 2005 20 200m VU P13 2:29.36* 1
Niemimuukko Valtteri 2005 30 100m VU P13 1:07.98* 1
Niemimuukko Valtteri 2005 14 100m PU P14 1:19.83 2
Niemimuukko Valtteri 2005 28 100m RU P14 1:29.72* 3
Valkeavuori Jeremy 2004 14 100m PU P14 1:15.28* 1
Valkeavuori Jeremy 2004 6 50m PU P14 33.53* 2
Valkeavuori Jeremy 2004 32 200m SKU M 2:43.76 2
Valkeavuori Jeremy 2004 20 200m VU M 2:20.68* 3
Valkeavuori Jeremy 2004 26 50m SU M 36.47* 4
Pasma Annu 2006 29 100m VU T12 1:18.54* 1
Pasma Annu 2006 25 50m SU T12 41.81* 2
Pasma Annu 2006 21 100m SKU T12 1:3093* 3
Pasma Annu 2006 7 100m SU T13 1:32.20* 4
Kulmala Mikaela 2001 11 50m VU N 28.60* 1
Kulmala Mikaela 2001 19 200m VU N 2:10.25* 2
Kulmala Mikaela 2001 27 100m RU  N 1:19.19 2
Kulmala Mikaela 2001 5 50m PU N 31.98* 4
Saarinen Vilja 2005 13 100m PU T13 1:15.88* 1
Saarinen Vilja 2005 31 200m SKU N 2:55.37* 2
Saarinen Vilja 2005 17 50m RU N 39.72* 4
Saarinen Vilja 2005 25 50m SU N 39.67 5
Järvinen Perttu 2003 26 50m SU M 32.70* 1
Järvinen Perttu 2003 16 200m SU M 2:28.97* 2
Järvinen Perttu 2003 8 100m SU M 1:10.24* 5
Mustalahti Jonne 2005 26 50m SU P13 43.79* 1
Mustalahti Jonne 2005 18 50m RU P13 52.49* 2
Mustalahti Jonne 2005 20 200m VU P13 3:01.25* 5
Mustalahti Jonne 2005 30 100m VU P13 1:24.45* 5
Mustalahti Jonne 2005 6 50m PU P14 45.82* 7
Mustalahti Jonne 2005 8 100m SU P14 1:36.42* 10
Ploompuu Kätlin 2007 11 50m VU T11 35.39* 1
Ploompuu Kätlin 2007 17 50m RU T12 49.64* 3
Ploompuu Kätlin 2007 25 50m SU T12 44.38* 3
Ploompuu Kätlin 2007 29 100m VU T12 1:25.38* 3
Silvennoinen Enni 2003 31 200m SKU N 2:39.13* 1
Silvennoinen Enni 2003 19 200m VU N 2:19.59* 3
Silvennoinen Enni 2003 27 100m RU N 1:24.70* 5
Silvennoinen Enni 2003 11 50m VU N 31.37 9
Silvennoinen Enni 2003 7 100m SU N 1:19.98* 11
Veide Emma 2005 27 100m RU T13 1:34.58* 1
Veide Emma 2005 11 50m VU T13 33.84* 4
Veide Emma 2005 5 50m PU T13 38.50* 6
Veide Emma 2005 17 50m RU N 45.05* 10
Veide Emma 2005 21 100m SKU N 1:23.94* 18
Romppanen Helmi 2004 3 400m SKU N 6:16.39* 1
Romppanen Helmi 2004 17 50m RU N 43.66* 8
Romppanen Helmi 2004 29 100m VU T14 1:19.19 9
Romppanen Helmi 2004 15 200m SU N 3:04.30 10
Romppanen Helmi 2004 21 100m SKU N 1:25.68 21
Perkkiö Saana 2005 5 50m PU T13 35.32 2
Perkkiö Saana 2005 13 100m PU T13 1:17.69 2
Perkkiö Saana 2005 23 200m PU N 2:50.20 3
Perkkiö Saana 2005 29 100m VU T14 1:08.04 3
Perkkiö Saana 2005 19 200m VU N 2:26.84* 4
Saarinen Elias 2002 26 50m SU M 33.06 2
Saarinen Elias 2002 6 50m PU M 27.86 3
Saarinen Elias 2002 14 100m PU M 1:03.73 3
Saarinen Elias 2002 22 100m SKU M 1:08.21 3
Saarinen Elias 2002 8 100m SU M 1:09.96 4
Saarinen Elias 2002 30 100m VU M 57.21 4
Savulahti Ville 2003 30 100m VU P15 1:02:00 2
Savulahti Ville 2003 26 50m SU M 34.68* 3
Savulahti Ville 2003 16 200m SU M 2:43.42* 4
Savulahti Ville 2003 22 100m SKU M 1:10.46 5
Savulahti Ville 2003 10 200m RU M 2:49.85 5
Savulahti Ville 2003 6 50m PU M 32.74* 15
Hokkanen Senni 2006 17 50m RU T12 46.55* 2
Hokkanen Senni 2006 27 100m RU T 13 1:40.97 3
Hokkanen Senni 2006 21 100m SKU T12 1:35.54* 4
Hokkanen Senni 2006 29 100m VU T12 1:25.51 4
Hokkanen Senni 2006 5 50m PU T13 46.49* 10
Nokikuru Niko 2005 32 200m SKU P13 3:03.98* 2
Nokikuru Niko 2005 20 200m VU P13 2:39.07* 2
Nokikuru Niko 2005 6 50m PU P14 35.97* 3
Nokikuru Niko 2005 16 200m SU P14 3:00.65 5
Nokikuru Niko 2005 28 100m RU P14 1:35.23 6
Tuura Julia 2004 29 100m VU T14 1:07.06* 2
Tuura Julia 2004 9 200m RU N 2:58.47* 3
Tuura Julia 2004 21 100m SKU N 1:16.83* 8
Tuura Julia 2004 5 50m PU N 34.38* 9
Mantila Juho 2005 30 100m VU P13 1:16.05* 2
Mantila Juho 2005 8 100m SU P14 1:28.70* 4
Mantila Juho 2005 22 100m SKU P13 1:28.07* 4
Ruponen Siiri 2005 7 100m SU T13 1:23.46* 2
Ruponen Siiri 2005 29 100m VU N14 1:14.14* 7
Ruponen Siiri 2005 19 200m VU N 2:37.43 10
Ruponen Siiri 2005 21 100m SKU N 1:29.64 22
Kittelä Helmi 2008 27 100m RU T13 1:38.45* 2
Kittelä Helmi 2008 7 100m SU T13 1:52.99* 18
Hinkkala Maija 2005 13 100m PU T13 1:22.93 3
Hinkkala Maija 2005 9 200m RU T13 2:59.66* 4
Liitola Iikka 2008 18 50m RU P11 54.07* 3
Liitola Iikka 2008 32 200m SKU P13 3:44.12* 4
Lempinen Rasmus 2005 20 200m VU P13 2:46.11* 3
Lempinen Rasmus 2005 8 100m SU P14 1:30.07* 5
Malinen Elina 2009 5 50m PU T11 44.86* 3
Malinen Elina 2009 31 200m SKU T12 3:40.85** 5
Malinen Elina 2009 17 50m RU T10 57.60** 6
Hellberg Ronja 2003 29 100m VU N 1:06.24* 3
Hellberg Ronja 2003 7 100m SU N 1:12.77 5
Hellberg Ronja 2003 11 50m VU N 30.83 5
Hellberg Ronja 2003 17 50m RU N 41.54 6
Hellberg Ronja 2003 21 100m SKU N 1:16.31* 7
Virkkala Jesse 2004 32 200m SKU M 3:13.83* 3
Virkkala Jesse 2004 6 50m PU P14 40.39* 5
Virkkala Jesse 2004 18 50m RU M 44.46* 12
Helminen Jenna 2005 7 100m SU T13 1:29.47 3
Helminen Jenna 2005 13 100m PU T13 1:41.03* 3
Helminen Jenna 2005 27 100m RU T13 1:47.40 5
Helminen Jenna 2005 17 50m RU N 48.41 13
Ruottu Aino 2001 21 100m SKU N 1:13.14 3
Ruottu Aino 2001 5 50m PU N 32.31 6
Lukkaroinen Tino 2002 8 100m SU M 1:08.39 3
Lukkaroinen Tino 2002 16 200m SU M 2:29.13 3
Lukkaroinen Tino 2002 22 100m SKU M 1:11.19 6
Lukkaroinen Tino 2002 30 100m VU M 59.39 6
Halonen Anni 1999 15 200m SU N 2:40.56 3
Halonen Anni 1999 25 50m SU N 33.84 3
Halonen Anni 1999 7 100m SU N 1:14.16 7
Taiponen Aada 2004 27 100m RU N 1:21.22 3
Taiponen Aada 2004 7 100m SU N 1:22.18 12
Taiponen Aada 2004 11 50m VU N 32.58 12
Taiponen Aada 2004 21 100m SKU N 1:17.91 12
Aakkosittain
Akkanen Niko 2003 30 100m VU P15 1:05.40 5
Akkanen Niko 2003 18 50m RU M 38.05* 9
Akkanen Niko 2003 10 200m RU M 3:06.96* 10
Akkanen Niko 2003 6 50 PU M 32.41 14
Anttila Milo 2009 18 50m RU P11 1:02.95** 6
Anttila Milo 2009 30 100m VU P11 1:55.43* 7
Anttila Milo 2009 26 50m SU P11 1:00.41 8
Anttila Moona 2008 31 200m SKU T12 4:04.46** 9
Anttila Moona 2008 27 100m RU T13 1:57.67** 13
Anttila Moona 2008 7 100m SU T13 1:57.40 21
Fedotova Milana 2005 27 100m RU T13 1:45.49 4
Fedotova Milana 2005 5 50m PU T13 41.83* 7
Fedotova Milana 2005 7 100m SU T13 1:43.85* 12
Fedotova Milana 2005 29 100m VU T14 1:24.79* 12
Friman Siiri 2001 15 200m SU N 2:52.79 6
Friman Siiri 2001 27 100m RU N 1:34.36 6
Friman Siiri 2001 5 50m PU N 34.90 11
Friman Siiri 2001 21 100m SKU N 1:21.23 13
Jukarainen Karoliina 2006 25 50m SU T12 45.71* 4
Jukarainen Karoliina 2006 7 100m SU T13 1:36.62* 7
Jukarainen Karoliina 2006 15 200m SU T13 3:35.64 15
Jumppainen Minka 2003 7 100m SU N 1:25.56 14
Jumppainen Minka 2003 5 50m PU N 39.59 19
Keskimäki Suvi 2006 21 100m SKU T12 1:40.77 6
Keskimäki Suvi 2006 5 50m PU T13 44.49 8
Keskimäki Suvi 2006 7 100m SU T13 1:40.22* 9
Keskimäki Suvi 2006 29 100m VU T12 1:29.17 9
Kontio Joel 2009 18 50m RU P11 1:03.52** 7
Kontio Joel 2009 26 50m SU P11 54.88 7
Kontio Joel 2009 30 100m VU P11 1:58.87* 8
Kuivalainen Joonatan 2003 20 200m VU M 2:31.93* 6
Kuivalainen Joonatan 2003 14 100m PU M 1:22.55 7
Kuivalainen Joonatan 2003 12 50m VU M 31.36* 9
Kuivalainen Joonatan 2003 6 50m PU M 35.23* 17
Lajas Herkko 2001 8 100m SU M 1:14.56 6
Lajas Herkko 2001 30 100m VU M 1:00.77* 7
Leipijärvi Aino 2007 7 100m SU T13 1:46.81* 13
Leipijärvi Aino 2007 27 100m RU T13 2:07.44** 19
Lievonen Kukka-sofia 2006 7 100m SU T13 1:37.58** 8
Lievonen Kukka-sofia 2006 27 100m RU T13 2:00.46** 16
Lindholm Vilhelmiina 2007 25 50m SU T12 53.33* 5
Lindholm Vilhelmiina 2007 17 50m RU T12 1:08.59** 7
Lindholm Vilhelmiina 2007 29 100m VU T12 1:44.72* 10
Lukkaroinen Sade 2004 19 200m VU N 2:46.99 14
Lukkaroinen Sade 2004 11 50m VU N 35.74 15
Lukkaroinen Sade 2004 5 50m PU N 41.11 20
Malinen Aukusti 2007 8 100m SU P14 1:45.08 14
Malinen Heidi 2003 7 100m SU N 1:37.90 15
Malinen Heidi 2003 5 50m PU N 43.41 21
Mantila Laura 2008 31 200m SKU T12 3:59.48* 8
Mantila Laura 2008 7 100m SU T13 1:49.50** 15
Mantila Laura 2008 27 100m RU T13 2:00.02* 15
Marttila Eino 2007 26 50m SU P11 53.90 5
Marttila Eino 2007 30 100m VU P11 2:02.45 9
Männistö Olavi 2003 30 100m VU P15 1:03.78 4
Männistö Olavi 2003 10 200m RU M 2:51.97* 7
Männistö Olavi 2003 22 100m SKU M 1:11.41* 7
Männistö Olavi 2003 6 50m PU M 32.07* 13
Nechepurenko Laroslav 2009 26 50m SU P11 52.13* 4
Nechepurenko Laroslav 2009 30 100m VU P11 1:54.21* 6
Niemi Venni 2009 29 100m VU T10 1:54.57* 5
Niemi Venni 2009 25 50m SU T10 1:02.81* 9
Niemi Venni 2009 17 50m RU T10 1:10.07** 10
Niemi Vieno 2007 31 200m SKU T12 4:24.52** 12
Niemi Vieno 2007 7 100m SU T13 1:57.42 22
Niemi Vieno 2007 27 100m RU T13 2:16.44 22
Nokikuru Aino 2007 31 200m SKU T12 4:10.45* 10
Nokikuru Aino 2007 27 100m RU T13 2:03.41* 17
Nokikuru Aino 2007 7 100m SU T13 2:00.89 24
Noks Meriliis 2009 25 50m SU T10 1:00.76* 6
Noks Meriliis 2009 29 100m VU T10 2:31.90 9
Olander Helmi 2008 29 100m VU T10 2:01.89 7
Olander Helmi 2008 25 50m SU T10 1:01.43 8
Olander Helmi 2008 17 50m RU T10 1:15.28** 11
Paalanen Joonatan 2006 32 200m SKU P13 3:58.31** 5
Paalanen Joonatan 2006 8 100m SU P14 1:45.90 15
Paalanen Joonatan 2006 28 100m RU P14 2:09.02* 16
Paalanen Kaisla 2008 31 200m SKU T12 4:17.17** 11
Paalanen Kaisla 2008 7 100m SU T13 1:55.70 20
Paalanen Kaisla 2008 27 100m RU T13 2:12.81* 21
Paukola Olli 2003 28 100m RU M 1:18.51 4
Paukola Olli 2003 30 100m VU P15 1:06.54* 6
Paukola Olli 2003 14 100m PU M 1:17.52 6
Paukola Olli 2003 8 100m SU M 1:17.23* 7
Paukola Olli 2003 18 50m RU M 36.61 7
Pellikka Emma 2007 31 200m SKU T12 3:58.07** 7
Pellikka Emma 2007 27 100m RU T13 1:53.86** 12
Pellikka Emma 2007 7 100m SU T13 1:52.34 17
Perikangas Rosa 2007 7 100m SU T13 1:59.49* 23
Perikangas Rosa 2007 27 100m RU T13 2:19.56** 23
Pesonen Aada 2005 25 50m SU N 1:07.03* 8
Pesonen Aada 2005 17 50m RU N 1:01.14** 15
Pesonen Aada 2005 29 100m VU T14 2:01.13 15
Ploompuu Kertu 2010 25 50m SU T10 54.82 4
Ploompuu Kertu 2010 17 50m RU T10 1:05.01** 8
Ploompuu Kertu 2010 29 100m VU T10 2:04.08 8
Raitala Aki 2004 6 50m PU P14 40.30* 4
Raitala Aki 2004 8 100m SU P14 1:34.57* 9
Rasinmäki Aapo 2003 28 100m RU M 1:41.90* 7
Rasinmäki Aapo 2003 30 100m VU P15 1:14.14* 8
Rasinmäki Aapo 2003 12 50m VU M 33.14* 10
Rasinmäki Aapo 2003 22 100m SKU M 1:27.79* 16
Ravalt Nikita 2002 11 50m VU N 29.98 4
Ravalt Nikita 2002 29 100m VU N 1:06.77 5
Ravalt Nikita 2002 21 100m SKU N 1:16.22 6
Ravalt Nikita 2002 5 50m PU N 32.69 7
Riihelä Kasimir 2002 20 200m VU M 2:23.47 4
Riihelä Kasimir 2002 10 200m RU M 3:15.79 11
Rosendahl Väinö 2007 28 100m RU P14 2:04.21* 14
Rosendahl Väinö 2007 8 100m SU P14 1:51.29* 18
Saarikallio Vinski 2004 6 50m PU P14 40.80* 6
Saarikallio Vinski 2004 8 100m SU P14 1:30.98* 7
Saarikallio Vinski 2004 10 200m RU P14 3:22.48* 12
Savulahti Eerika 2008 27 100m RU T13 1:53.41* 11
Savulahti Eerika 2008 7 100m SU T13 1:51.85* 16
Savulahti Iida 2004 25 50m SU N 35.69 4
Savulahti Iida 2004 19 200m VU N 2:27.41* 5
Savulahti Iida 2004 29 100m VU T14 1:12.22 5
Savulahti Iida 2004 11 50m VU N 31.58* 10
Savulahti Iida 2004 5 50m PU N 35.07* 12
Sazonov Maxim 2008 18 50m RU P11 1:01.01** 5
Sazonov Maxim 2008 30 100m VU P11 1:52.23* 5
Sazonov Maxim 2008 26 50m SU P11 1:01.06 10
Senin Kirill 2008 26 50m SU P11 1:00.84* 9
Toivonen Miika 2007 28 100m RU P14 1:46.43* 11
Toivonen Miika 2007 8 100m SU P14 1:51.96* 19
Tuukkanen Iiris 2008 31 200m SKU T12 5:17.77** 14
Tuukkanen Iiris 2008 27 100m RU T13 2:23.99** 24
Tuukkanen Iiris 2008 7 100m SU T13 2:07.36* 26
Uotila Eetu 2008 18 50m RU P11 56.37* 4
Uotila Eetu 2008 6 50m PU P12 57.60** 5
Uskali Taika 2005 5 50m PU T13 46.14* 9
Uskali Taika 2005 17 50m RU N 52.57* 14
Uskali Taika 2005 29 100m VU T14 1:32.82 14
Uskali Taika 2005 21 100m SKU N 1:43.87 25
Vallius Annika 2008 31 200m SKU T12 4:52.44** 13
Vallius Annika 2008 7 100m SU T13 2:06.42 25
Viitanen Krista 2005 11 50m VU T13 39.37 8
Viitanen Krista 2005 5 50m PU T13 46.63 11
Ylipekka Vera 2008 29 100m VU T10 1:56.37* 6
Ylipekka Vera 2008 25 50m SU T10 1:00.88* 7
Ylipekka Vera 2008 17 50m RU T10 1:08.34** 9
Äikäs Miia 2003 25 50m SU N 40.80* 7
Äikäs Miia 2003 29 100m VU N 1:13.28 9
Äikäs Miia 2003 15 200m SU N 3:05.44 12
Äikäs Miia 2003 5 50m PU N 38.28* 18
Äikäs Miia 2003 21 100m SKU N 1:24.15* 19
Tulospalvelu Johanna Mäkelä

Niko, Jasper ja Eveliina hyvässä vedossa GP-kisoissa

Neljä RiUS-uimaria  Niko Mäkelä, Jasper Pullinen, Eveliina Pihkamäki ja Aino Ruottu nähtiin Jyväskylän GP-uinneissa viikonloppuna 20.–21.10.2018.

Jassu ja Niko
Aamun alkuerissä RIUS-uimarit uivat 13 starttia, joilla napattiin yhdeksän finaalipaikkaa ja  tehtiin kaksi omaa ennätystä sekä uitiin hienosti kahdeksan kertaa pistesijalle.

Iltajaksojen finaaleissa saatiin jälleen kaksi uutta omaa ennätystä, viisi kertaa uitiin toiselle sijalle, kahdesti neljänneksi ja yhteensä napattiin seitsemän pistesijaa.

Avoimen sarjan GP-pisteissä Niko Mäkelän sijoitus 18., Jasper Pullisen 24. ja Eveliina Pihkamäen sijoitus 37.

Alkuerät Finaali
Nimi Synt. Nro Lajin nimi Aika sij. Aika sij
Mäkelä Niko 1998 20 50m PU M 23.63 2 23.37* 2
Mäkelä Niko 1998 39 50m VU M 22.21* 2 22.75 4
Mäkelä Niko 1998 32 100m PU M 56.56 3 53.02* 2
Mäkelä Niko 1998 1 100m VU M 50.01 3
Pullinen Jasper 1999 50 800m VU M 8:30.07 2
Pullinen Jasper 1999 14 400m VU M 4:09.74 3 4:04.01 2
Pullinen Jasper 1999 32 100m PU M 1:00.47 20
Pullinen Jasper 1999 1 100m VU M 54.56* 22
Pihkamäki Eveliina 1998 38 400m VU N 4:33.50 3 4:21.22 2
Pihkamäki Eveliina 1998 3 200m VU N 2:05.94 4 2:04.56 4
Ruottu Aino 2001 28 50m RU N 33.75 11 33.89 11
Ruottu Aino 2001 6 100m RU N 1:14.49 14 1:15.83 16
Ruottu Aino 2001 44 50m PU N 32.05 57
Ruottu Aino 2001 15 50m VU N 30.56 97

MIKROPOLIX-UINNIT 27.10.2018

Riihimäen Uimaseura järjestää Suomen Uimaliiton luvalla kansalliset MIKROPOLIX – Uinnit

Kilpailukutsu Mikropolix-Uinnit

Kilpailun aikataulu
Osallistujaluettelo Kaikki
Osallistujaluettelo Laji 1-32
Tulokset Täydellinen – Ikäsarjoittain

2018-10-27 kisaorganisaatio MPX-Uinnit

Voit seurata kisoja livetiming palvelun kautta.

MikropolixLauantaina 27.10.2018 Riihimäen Uimahallissa
(25 m /8 rataa / sähköinen ajanotto)
Kilpailut alkavat klo 12.00 ja verryttely klo 10.50-11.50

Ilmoittautumiset Octoon  viimeistään sunnuntaina 21.10.2018.

Ratajärjestyksessä huomioidaan hyvitys  50 m :n radalla uiduille ajoille.

Osanottomaksu  on 8 € / startti ja maksetaan ilmoittautuessa tilille:
Riihimäen Uimaseura  IBAN FI57 4262  1120 0094 88

Palkinnot jaetaan ikäsarjojen kolmelle parhaalle.

Lisätietoja: Pirjo Lappalainen / pirjo.lappalainen@rius.fi / 045-6300436 Tervetuloa Riihimäelle kisaamaan!

Tietotekniikka kerralla kuntoon!  www.mikropolix.fi

 

RiUS onnittelee uusia toimitsija-/tuomarikortin suorittaneita!

RiUS onnittelee uusia toimitsija-/tuomarikortin suorittaneita!

Riihimäen Uimaseura onnittelee kaikkia maanantaina 1.10.2018 II. luokan tuomari- ja toimitsijakortin suorittaneita seuratoimijoitaan!

Anja Akkanen, Katja Anttila, Annika Heiskanen, Jonna Kataja, Kimmo Kittelä, Mika Kontio, Jukka Lajas, Roope Lajas, Tanja Malinen, Kari Manninen, Pirjo Mäkelä, Jenni Oun, Katja Paalanen, Tanja Perikangas, Jani Perkkiö, Sami Soppi, Minna Taiponen, Ronja Tuominen, Kairi Vainult, Maarit Virkkala

Iso kiitos kouluttaja Matti Alpolalle antoisasta illasta!

Oma Säästöpankki RiUS Cup 7.10.2018

Riihimäen Uimaseura järjestää Suomen Uimaliiton luvalla
OMA SÄÄSTÖPANKKI RiUS CUP -kilpailut
Sunnuntaina 7.10.2018 Riihimäen Uimahallissa
(25 m / 6 rataa / sähköinen ajanotto)
Verryttely klo 17.30  / Kilpailut alkavat klo 18.00Kilpailun aikataulu
Osallistujaluettelo Kaikki
Osallistujaluettelo Laji 1-22
Kilpailuorganisaatio
Tulokset 
2018-10 OMASP

2. OmaSP RiUS Cup 7.10.
Viim. ilm.pvä  Octoo ma 1.10.
1. 50m SU N 2009 ja nuor CUP
2. 50m SU M 2008 ja nuor CUP
3. 100m SU N 2008 2007 CUP
4. 100m SU M 2007 2006 CUP
5. 200m SU N 2006 ja vanh CUP
6. 200m SU M 2005 ja vanh CUP
7. 50m SU N MPXJ3
8. 50m SU M MPXJ3
9. 50m PU N
10. 50m PU M
11. 50m RU N
12. 50m RU M
13. 100m PU N
14. 100m PU M
15. 200m PU N
16. 200m PU M
17. 100m SKU N
18. 100m SKU M
19. 100m VU N MPXJ3
20. 100m VU M MPXJ3
21. 400m SKU N
22. 400m SKU M