Tampereella viikonloppuna 23.-24.4.2016 uiduissa kauden kolmansissa Grand Prix -kilpailussa nähtiin myös RiUS uimareita palkintokorokkeella.
Niko Mäkelä voitti 50 m perhosuinnin ja sijoittui 100 m perhosuinnissa toiseksi.
Jasper Pullinen voitti 800 m vapaauinnin ja Eveliina Pihkamäki sijoittui toiseksi 200 m sekauinnissa.
Tulokset Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu | ||||||
Tampere 23.-24.4.2016 | ||||||
Alkukilpailu | Finaali | |||||
Aika | sij. | Aika | sij. | |||
Mäkelä Niko | ||||||
50m Perhosuinti Miehet | 00:24.62 | 1. | 00:24.69 | 1. | ||
100m Perhosuinti Miehet | 00:56.94 | 2. | 00:55.62 | 2. | ||
Pullinen Jasper | ||||||
800m Vapaauinti Miehet | 08:43.42 | 1. | ||||
200m Perhosuinti Miehet | 02:17.28 | 4. | 2:16.77 | 5. | ||
200m Rintauinti Miehet | 02:39.36 | 7. | ||||
200m Vapaauinti Miehet | 02:05.36 | 11. | ||||
Pihkamäki Eveliina | ||||||
200m Sekauinti Naiset | 02:28.59 | 2. | 02:26.07 | 2. | ||
100m Vapaauinti Naiset | 01:00.19 | 8. | 00.59.61 | 6. | ||
50m Perhosuinti Naiset | 00:30.30 | 24. | ||||
Ruottu Aino | ||||||
200m Rintauinti Naiset | 02:46.33 | 6. | 02:47.83 | 5. | ||
50m Rintauinti Naiset | 00:34.81 | 12. | 00:35.48 | 15. | ||
100m Rintauinti Naiset | 01:17.97 | 15. | 01:17.66 | 15. | ||
Halonen Anni | ||||||
400m Vapaauinti Naiset | 04:53.05 | 7. | 4:50.44 | 6. | ||
100m Selkäuinti Naiset | 01:16.77 | 27. | ||||
Laakso Mikael | ||||||
50m Perhosuinti Miehet | 00:25.74 | 7. | 00:25.86 | 7. | ||
100m Rintauinti Miehet | 01:10.88 | 12. | 01:07.52 | 9. | ||
100m Vapaauinti Miehet | 00:55.17 | 16. | ||||
50m Vapaauinti Miehet | 00:25.71 | 29. | ||||
Valkonen Niklas | ||||||
100m Selkäuinti Miehet | 01:04.22 | 8. | 01:04.56 | 8. | ||
200m Selkäuinti Miehet | 02:30.81 | 10. | 02:27.38 | 9. | ||
50m Selkäuinti Miehet | 00.30.71 | 20. | ||||
50m Perhosuinti Miehet | 00:28.18 | 42. | ||||
50m Vapaauinti Miehet | 00:28.65 | 58. | ||||
Mustakoski Emmi | ||||||
100m Vapaauinti Naiset | 01:01.55 | 15. | 01:01.34 | 11. | ||
50m Perhosuinti Naiset | 00:29.91 | 17. | 00:29.90 | 13. | ||
Kujala Rasmus | ||||||
100m Selkäuinti Miehet | 01:06.47 | 14. | ||||
50m Selkäuinti Miehet | 00:30.68 | 19. | ||||
100m Perhosuinti Miehet | 01:01.34 | 16. | ||||
50m Perhosuinti Miehet | 00:27.66 | 34. | ||||
Tarnanen Mira | ||||||
100m Vapaauinti Naiset | 01:04.78 | 53. | ||||
50m Vapaauinti Naiset | 00:29.67 | 63. |