Syyskauden 2018 arvokisoissa menestyneitä uimareita palkittiin sunnuntaina 20.1.2019 järjestetyssä palkitsemistilaisuudessa!
Paljon onnea palkituille ja isosti tsemppiä alkaneeseen kevätkauteen kaikille uimareillemme!
Niko Mäkelä
Suomen Mestaruus-kilpailut 14.-18.11.2018 (25m)
50m SU M aika 24.25* SE, SM sijoitus 1
50m PU M aika 22.97* SM sijoitus 2
100m VU M aika 49.21* SM sijoitus 3
50m VU M aika 22:17* SM sijoitus 3
100m PU M aika 52.49* SM sijoitus 3
PM-kilpailut 7.-9.12.2018
50m PU M aika 22.86* PM sijoitus 1
50m SU M aika 24.55 PM sijoitus 1
50m VU M aika 21.91* PM sijoitus 1
100m PU M aika 52.54 PM sijoitus 2
Viesteistä kulta, hopea ja pronssi
Jasper Pullinen
Suomen Mestaruus-kilpailut 14.-18.11.2018 (25m)
400m VU M aika 4:01.41* SM sijoitus 3
800m VU M aika 8:22.45 SM sijoitus 4
1500m VU M aika 16:02.41 SM sijoitus 4
200m VU M aika 1:55.68* SM sijoitus 14
Eveliina Pihkamäki
Suomen Mestaruus-kilpailut 14.-18.11.2018 (25m)
400m SKU N 4:52.64* SM sijoitus 3
800m VU N aika 8:57.73 SM sijoitus 4
400m VU N aika 4:19.20 SM sijoitus 5
1500m VU N aika 17:15.76 SM sijoitus 5
Mikaela Kulmala 1500m VU N aika 18:08.51* NSM sijoitus 9
Ikäkausimestaruusfinaali 30.11.-2.12.2018
Pihkamäki Annukka T14 200m PU aika 2:30.53 IKM sijoitus 4
Perkkiö Saana T13 200m PU aika 2:38.28* IKM sijoitus 4
Pasma Aida T15 100m RU aika 1:15.86 IKM sijoitus 7
Järvinen Perttu P15 200m VU aika 2:03.91*IKM sijoitus 11
Hinkkala Maija T13 400m SKU aika 5:37.49 IKM sijoitus 11
Silvennoinen Enni T15 400m SKU aika 5:41.28 IKM sijoitus 12
Saarinen Elias P13-16 50m PU aika 27.45 IKM sijoitus 14
Lukkaroinen Tino P16 200m SU aika 2:30.14 IKM sijoitus 14
Ikäkausimestaruuskilpailut 2.-4.11.2018
Kittelä Helmi T10 50m RU aika 43.70* IKM junnu sijoitus 4
Mustonen Veera
*T10 50m SU aika 40.26* IKM junnu sijoitus 5
*T10 50m RU aika 43.99* IKM junnu sijoitus 5
*T10 50m VU aika 34.84* IKM junnu sijoitus 6
*T10 50m PU aika 40.61* IKM junnu sijoitus 8
*T10 200m VU aika 2:53.03* IKM junnu sijoitus 8
Helén Anton P12 50m RU aika 40.75* IKM junnu sijoitus 7